AKTUALNOŚCI

BĄDŹMY RAZEM NA ŚWIĘTA – AKCJA MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

SPK Toronto weźmie udział w akcji “ Bądźmy Razem na Święta”. Chcemy w ten sposób okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych oraz uwrażliwić nasze dzieci i młodzież na niesienie pomocy innym. Jeżeli znają Państwo osoby potrzebujące pomocy, prosimy o zgłoszenie do nas.

„ROZWÓJ POLSKIEJ EDUKACJI ZA GRANICĄ” KONFERENCJA Z OKAZJI 45-LECIA DZIAŁALNOŚCI OŚRODKA ROZWOJU POLSKIEJ EDUKACJI ZA GRANICĄ

W dniach od 29.11.do 02.12.2018 roku w Warszawie miała miejsce konferencja na temat „Rozwoju polskiej edukacji za granicą” zorganizowana z okazji 45-lecia działalności Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. W konferencji wzięli udział kierownicy szkolnych punktów konsultacyjnych przy polskich placówkach dyplomatycznych; w tym kierownik SPK Toronto pani Sylwi

Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały teren naszej szkoły. „Przytulaki” przybły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.Tego dnia prawie każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, brązowe, zielone , siwo-białe.

„Stanisław Moniuszko – Polski Patriota” III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży

Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy zaprasza wszystkie dzieci oraz młodzież do udziału w konkursie plastycznym „Stanisław Moniuszko – Polski Patriota”. Konkurs otrzymał Patronat Narodowy Prezydenta RP oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowe misie- miękkie, miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od ponad 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich opowiadania, powieści i wiersze. Ta jedna z najpopularniejszych zabawek, obchodzi swoje święto 25 listopada.

LEKCJE MUZYKI DLA ZAINTERESOWANYCH UCZNIÓW – PROGRAM „Sinfonietta Polonia”

Pan Artur Lewinowicz (syn pani Małgorzaty Lewinowicz, która przygotowywała naszych uczniów do koncertu Polish Pride z orkiestrą Maestro Rozbickiego) organizuje program muzyczny dla zainteresownaych uczniów SPK Toronto- „Sinfonietta Polonia”. Lekcje muzyki: śpiew oraz gra na instrumencie, odbywać się będą po zajęciach lekcyjnych w budynku Bishop Allen Academy.

”Co to jest niepodległość?”

Dnia 10 listopada klasa 2SP pod opieką swojej wychowawczyni pani mgr Ireny Stachnik przygotowała gazetkę oraz prezentację pt.”Co to jest niepodległość?”, na którą zaprosiła uczniów klasy 1a i 1b. Wszyscy obejrzeli film pt.”Animowana historia Polski” oraz wysłuchali piosenki pt.”Co jest niepodległość”, której uczniowie postanowili się nauczyć na pamięć.

Strony

Subskrybuj przy Konsulacie Generalnym RP w Toronto RSS